Ciao!

Cieszę się, że tu jesteś, bo to znaczy, że wybierasz się do Italii.  Dobrze trafił*ś, to miejsce tworzone z pasją i sercem, gdzie znajdziesz dużo praktycznych porad, ciekawostek i informacji o kulturze, kuchni i włoskich winach. W końcu Włochy to moja pasja. Pokażę Ci świetne miejscówki we Włoszech, gdzie zjesz lokalne, pyszne dania i napijesz się wyjątkowego lokalnego wina. Zwiedzisz ze mną Włochy od kuchni, a Twoje podróże będą niezapomniane. Jednym słowem jestem Twoją specjalistką od Włoch! 

Kim jestem?

Włochy to moja miłość od dawna. I choć już jakiś czas temu przeszłam z fazy pierwszego zauroczenia do dojrzałej, krytycznej miłości to jednak wciąż, a może coraz bardziej, czuję się tam jak w domu. To po prostu moje miejsce na ziemi. Bywam we Włoszech tak często, jak tylko to możliwe i na ile pozwala mi życie w Krakowie. Zobaczyłam już wiele, zjeździłam półwysep wszerz i wzdłuż, jednak za każdym razem apetyt na poznawanie tego kraju, jego kultury i mieszkańców rośnie i ciągle czuję niedosyt.

Pomysł na stworzenie tego miejsca powstał podczas ostatniej mojej wyprawy do regionu mało znanego wśród turystów, trochę niedocenianego – Marche. Jechałam i podziwiałam próbując jednocześnie zapamiętać wszystkie te piękne miejsca. W którymś momencie gdzieś mignęła myśl, że może to wszystko gdzieś spiszę, dodam trochę ciekawostek, historii, od której aż kipi każde, nawet najmniejsze il borgo i podzielę się swoją pasją i wiedzą z Wami.

Swoją markę rozwijam od dwóch lat. W tym czasie rozwinęłam swoje konto na Instagramie oraz tego właśnie bloga. Nawiązałam też bardzo ciekawe współprace, które pozwalają mi pokazać ci miejsca mniej znane. Współpracuję z departamentami promocji turystyki poszczególnych regionów. To daje mi możliwość poznawania włoskich miast i miasteczek oczami mieszkańców. Dzięki temu wiem, gdzie najlepiej zjeść i co zobaczyć niemal w każdym zakątku Włoch. To dlatego moje przewodniki są tak wyjątkowe.

Pokażę Ci Włochy od kuchni!

Wiesz, że nie ma czegoś takiego jak kuchnia włoska? No nie ma i już!

Pokażę Ci, że Włochy nie są jednolitym krajem. To tak naprawdę 20 różnych krajów pod względem kulturowym, językowym, kulinarnym i enologicznym. Kuchnia Włoch to przebogata kuchnia regionalna. A Italia to nie tylko pizza i spaghetti i nie ma sensu szukać carbonary na Sycylii a spaghetti bolognese tak naprawdę nie istnieje. Opowiem Ci, czego szukać w poszczególnych regionach i które potrawy są typowe dla danego miejsca. Chcę Cię zarazić chęcią szukania unikalnych smaków.

Niedawno zostałam pierwszą w Polsce ambasadorką stowarzyszenia Slow Food Le Cesarine, które zajmuje się promowanie tradycyjnej kuchni regionalnej. Dzięki tej współpracy możesz w atrakcyjnej cenie wziąć udział w warsztatach kulinarnych w prawdziwym włoskim domu i gotować z prawdziwą włoską mammą. 

Wszystkie moje podróże do Italii skupiają się na tym, żeby pokazać ci nietypowe miejsca i opowiedzieć o lokalnej kuchni. No i o winach, rzecz jasna, w końcu to moja specjalizacja. Jako certyfikowana specjalistka włoskich win prowadzę degustacje objęte patronatem Włoskiego Instytutu Kultury. 

Miłej lektury, bo teraz, kiedy już się lepiej znamy, zapraszam cię do mojego włoskiego świata.

Karolina

targ na Sycylii Włochy